Fogászati állapotfelmérés
Minden fogsor különböző, így valamennyi páciensünk számára teljes állapotfelmérést és egyedi kezelési tervet készítünk.
- személyre szabott
- fájdalommentes
- max. 30 perc

Hogyan zajlik az első találkozás?
Első alkalommal megvizsgáljuk a szájüreg és fogak állapotát, mindemellett képalkotó eljárásokkal – cbct, röntgen – tesszük láthatóvá a láthatalan területeket. Szükség esetén lenyomatot veszünk a fogsorról, amelyből egy mintát kiöntve tudjuk modellezni a fogak elhelyezkedését. A felmérés részét képezi olykor a fotódokumentáció is.
Holisztikus szemléletű állapotfelmérés
Az első találkozás alkalmával alaposan kikérdezzük nemcsak a fogaival kapcsolatos panaszairól, hanem korábbi betegségeiről, rendszeresen szedett gyógyszereiről, allergiáiról, és minden tapasztalt elváltozásról, szokatlan és rendellenes tünetről.
Személyre szabott kezelési tervet készítünk az Ön igényeihez igazítva
A vizsgálatot követően komplett diagnózist állítunk fel, amelyet részletesen ismertetünk Önnel. Minden kérdésére válaszolunk, valamint elmagyarázzuk, hogy az általunk javasolt kezeléseket mi indokolja, és azok hogyan fognak zajlani.
A kezelési terv kialakításakor igyekszünk megtalálni az Ön számára legoptimálisabb ütemezési tervet.
A diagnosztikus vizsgálatok szerepe a fogászati kezelési terv felállításában
A rejtett problémák is felszínre kerülnek
A szájüreg szabad szemmel való vizsgálata önmagában nem elég alapos eljárás, emiatt javasoljuk más, kiegészítő vizsgálatok igénybevételét, például röntgenfelvétel készítését.
A rendelőnkben helyben található digitális röntgen és CBCT készülék segítségével egyetlen perc alatt, sorbanállás nélkül készítünk fogsoráról, arcüregéről, vagy állkapocsízületéről felvételt.
A digitális felvételek alapján a szabad szemmel nem észrevehető elváltozások is láthatóvá válnak, mint például fogágybetegségek, fogközökben és a fogpótlások, tömések alatt megbújó másodlagos szuvasodások, vagy akár a szervezetet folyamatosan gyulladásban tartó gócpontok.
Miért fontos a fogászati góckutatás?
A gócpontok olyan kóros területei a szervezetnek, amelyekkel az immunrendszer nem tud közvetlenül megküzdeni, emiatt pedig krónikus gyulladást tartanak fenn hosszútávon.
Milyen hatása van a gócoknak az emberi szervezetre?
A gócpontokból a kórokozók véráram útján terjednek tovább a test távolabbi részeibe, és ennek hatására testünk kellemetlen másodlagos tüneteket produkálhat.
Ezek a másodlagos tünetek gyakran elfedik a probléma eredeti okát (pl.: gyulladt bölcsességfog, rossz gyökérkezelés), és a valós kiváltó ok gyógyítása helyett gyakran csak a másodlagos tüneteket orvosolják. Ezen másodlagos tünetek enyhítése azonban nem fogja megoldani azt, ahonnan a gócbetegség kiindult.
Mik a tipikus tünetei a gócbetegségeknek?
A gócok jelenlétének legtipikusabb tünetei a fáradékonyság, az alvászavar, az allergiás tünetek megjelenése, az ismeretlen eredetű ízületi fájdalmak megjelenése, valamint a hajhullás.
Amennyiben Ön is felfedezett magán ilyen tüneteket, mindenképpen érdemes ellátogatnia rendelőnkbe egy fogászati állapotfelmérésre, ahol külön kitérünk a gócpontok feltérképezésére is.
Gyakori kérdések
Mit tartalmaz a fogászati állapotfelmérés?
Állapotfelmérésünkön a pácienseknek ki kell tölteni egy részletes, egészségügyi állapotra irányuló kérdéseket tartalmazó kezelőkartont. Ennek átolvasása után a kezelőorvos további kérdéseket tehet fel, amelyekkel még alaposabban megismerheti a páciens kórtörténetét. Meghallgatjuk a páciens által elmondott panaszokat észrevételeket. A szájüregi vizsgálat és a röntgenfelvétel elkészülését követően pedig szükség szerint lenyomatot, esetleg fotódokumentációt készítünk.
Ezen a találkozón általában még nem kezeljük a fogakat, ezért ez teljesen fájdalommentes. A diagnózis alapján személyre szabott kezelési tervet készítünk, amelyet megegyezés szerint és esettől függően akár azonnal vagy emailben, legkésőbb a következő személyes találkozón prezentálunk.
Hogyan készüljön a fogászati állapotfelmérésre?
Az állapotfelmérésre nem kell éhgyomorra érkezni, így előtte nyugodtan fogyaszthat ételt és italt. Kérjük, hogy közvetlenül az állapotfelmérés előtt alaposan mosson fogat, ezt követően már ne étkezzen és kerülje a dohányzást.
Mit hozzon magával a fogászati állapotfelmérésre?
Kérjük, az első alkalommal hozza magával a TAJ kártyáját, személyi igazolványát, lakcímkártyáját, valamint a meglévő betegségeivel kapcsolatos dokumentációt: minden korábbi fogászati leletét, általános orvosi leleteit, rendszeresen szedett gyógyszereinek listáját, ismert allergiáinak teszteredményeit, valamint legfrissebb laboreredményeit.
Ne várja meg, hogy az apró szuvasodás komolyra forduljon!
Hívjon minket a +36 62 640 711-es telefonszámon, vagy írjon nekünk, hagyja meg elérhetőségét és visszahívjuk.