Szájsebészet és implantáció
Szájsebész szakorvosaink gondoskodnak róla, hogy a foghúzás és fogbeültetés fájdalommentes és sikeres legyen!
- műtéti fogeltávolítás
- szájsebészeti implantáció
- ciszta eltávolítás

A 6 leggyakoribb eset, amikor szájsebészeti beavatkozásra van szükség
Visszamaradt foggyökér eltávolítása
Elő nem tört bölcsességfogak esetében
Fogszabályozás előkészítésénél
Csontpótlás és arcüreg emelés alkalmával
Implantátum beültetésekor
Gócos fog, ciszta eltávolítás miatt
Fogeltávolítás műtéti úton
A leggyakoribb szájsebészeti beavatkozások közé tartozik a foghúzás, amelyet számos tényező indokolhat.
Azokban az esetekben, amikor a fogat takarja az íny, nem megoldható a hagyományos foghúzás,. Ilyen lehet például egy elő nem bújt bölcsességfog.
Előfordul, hogy a fog nehezen megközelíthető helyen található, vagy gyökerei olyan szerteágazóak, amely nem teszi lehetővé a hagyományos foghúzást. Ezekben az esetekben szintén a műtéti eltávolítást javasoljuk.
Fogbeültetés - implantáció
Szájsebészeti beavatkozások másik gyakori esete a műgyökér beültetés. Ezt az eljárást alkalmazzuk akkor, amikor a páciensnek hiányzik egy vagy több foga, akár teljes fogsora, és helyükre fogpótlást szeretne.
Mivel a páciens foga hiányzik, ezért mesterségesen kell behelyezni egy gyökeret, amely alapra utána rákerülhet az esztétikus korona, híd. Az implantáció során a páciens állcsontjába egy menetes titánium csavart helyezünk be, ebbe kerül bele az implantátum köztes összekötő eleme, végül pedig rá a fogpótlás: korona, híd vagy a kivehető fogsor.
Szájüregi ciszták eltávolítása
A ciszta egy folyamatosan növekvő, zsákszerű, folyadékkal teli elváltozás. Elhelyezkedésüket tekintve megkülönöztetünk csont és lágyrészcisztákat.
Kialakulásának oka lehet gyulladás következménye, de léteznek fejlődési rendellenességből származók is.
A fogak gyökércsúcsán gyulladásos eredetű elváltozások alakulnak ki, a gyulladás oka pedig a fogbél elhalása. Ezekben a cisztákban található folyadék állandó nyomást gyakorol a csontra, ami miatt a csontszövet idővel elvékonyodik.
A műtéti beavatkozás mindenképpen indokolt, hogy a csontpusztulást megállítsuk és a gócbetegség kialakulását elkerüljük.
Gyakori kérdések
Milyen egyéb szájsebészeti beavatkozásokat végzünk?
Foghúzás során megnyílt arcüreg zárása, gyökércsúcs rezekció, fibromák mukokelék eltávolítása, megrövidült nyelvfék átvágása, nyálkő kivétel, paradontális csonttasakok kezelése, frenulum plasztika,ínyvisszahúzódások kezelése, szabad nyálkahártya átültetés.
Fájdalmas-e a szájsebészeti beavatkozás?
A szájsebészeti beavatkozások összes típusát helyi érzéstelenítés mellett végezzük.
A műtéti beavatkozások napján szabad-e étkezni?
Közvetlenül a beavatkozás előtt már nem kötelező jól lakni, de igen, aznap a műtét előtt mindenképpen fontos, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasszon a páciens és a napszaknak megfelelően étkezzen (reggelizzen, ebédeljen) a műtét alatti és utáni rosszullétek elkerülése érdekében.
A műtéti beavatkozás után az érzéstelenítő szer hatásának elmúlásáig viszont nem szabad enni a félrenyelés és az ajak, orca, nyelv megharapása miatt. Illetve a műtét után többféle étel a “nem javasolt fogyasztani” listára kerül így korlátozottá válik a fogyasztható ételek száma.
Műtét után mit szabad és mit nem?
A műtéti beavatkozás súlyosságától és a kiindulási állapottól függően változó, hogy mi az ami mindenképpen kerülendő és mi az ami megengedett.
Összességében azok a tevékenységek ellenjavaltak, amelyek a műtéti utóvérzést fokozhatják vagy újra megindíthatják azt, ilyen például a wellness (szauna,fürdőzés,masszázs), fokozott fizikai aktivitás, versenysport, nehéz súly emelése, búvárkodás, vény nélkül kapható véralvadásgátló hatású gyógyszer beszedése.
Nem szabad fogyasztani vény nélkül kapható véralvadásgátló hatású gyógyszert, kerülni kell a tej és tej tartalmú élelmiszereket, tilos dohánytermékeket használni, a szájüreget erősen öblögetni, a sebet szívogatni, piszkálni nem megengedett.
A szájüreg higiéniájára fokozottan ügyelni kell, kötelező naponta többször, lehetőleg minden étkezés után fogat mosni. A műtéti területet azzal a fogkefével kell megtisztítani amely sebészi beavatkozások után használható, erre mi egy speciális eszközt javaslunk és a műtétek után a pácienseink részére díjmentesen biztosítunk.
Kötelező gyógyszert bevenni a foghúzás előtt vagy azt követően?
A sebészeti és a nem sebészeti fogeltávolítások előtt/után a kezelőorvos által elrendelt gyógyszerek bevétele mindenképpen javasolt. A megszokott rendszeresen szedett gyógyszereit háziorvosával konzultálva kell meghatározni, hogy szükséges-e bevennie vagy esetleg fel kell azt függeszteni pár napra.
Minden mellékhatás elkerülése érdekében a foghúzások és a műtétek előtt nagyon alapos kikérdezést végzünk a pácienseink általános egészségi állapotáról, a szedett gyógyszerekről. Ezért kérjük, amennyiben tudja, hogy ilyen jellegű bevatkozásra fog sor kerülni tartsa magánál a szedett gyógyszereinek listáját és korábbi labor eredményeit.
Implantátum beültetés után mikorra készül el a végleges fogpótlás?
Ideális esetben a műgyökér beültetését követően 3-4 hónap elteltével végbemegy a csontosodás folyamata. Ezután felszabadítjuk az implantátumot és ínyformázó csavart helyezünk be. Az ínyformázás kb. 2 hétig tart, majd a lenyomatvétel jön és a végleges korona/híd átadása.
Léteznek azonnal terhelhető implantátumok is, amelyek esetében a fogpótlás a műtétet követő 1,5-2 héten belül a szájüregbe helyezhető.
Milyen esetekben nem javasolt az implantáció?
Dohányzás, cukorbetegség, csontritkulás mellett, aktív biszfoszfonát kezelés alatt, csontot vagy vérképző szervet érintő daganatos megbetegedésnél, sugárterápia mellett, krónikus fogágybetegségnél és bizonyos autoimmun,genetikai betegségeknél.
Foglaljon időpontot az első állapotfelmérésre most!
Hívjon minket a +36 62 640 711-es telefonszámon, vagy írjon nekünk, hagyja meg elérhetőségét és visszahívjuk.
Online bejelentkezés
Nem ért el minket? Telefonszámát az üzenetrögzítőn is meghagyhatja, vagy töltse ki az itt található űrlapot.
Kérjük, adja meg a személyes adatait. Olyan telefonszámot írjon be, amelyen keresztül el tudjuk érni az Ön által megadott időpontban.
Válasszon ki egy dátumot, amikor visszahívhatjuk időpont egyeztetésre.
Kérjük írja le pár mondatban a panaszát, így mi is felkészültebben tudunk Önnek kezelési időpontot ajánlani.
Amennyiben szeretné korábbi leletét, fogászati röntgenképét velünk megosztani, a „Csatolmány” sorba tudja azt beilleszteni.
Kérjük járuljon hozzá adatai kezeléséhez, majd kattintson a “Visszahívást kérek” gombra.